Pridané dňa 10. novembra 2016

Kde zdravotné ťažkosti konzultovať?

Väčšinu zdravotných problémov je lepšie ihneď konzultovať s lekárom bez nakupovania voľnopredajných liekov v lekárňach. Takúto možnosť ponúka služba Rodinný lekár, primárne určená pre rodiny s deťmi.

Služba Rodinný lekár funguje na princípoch telemedicíny, takže sa s lekárom spojíte telefonicky, alebo prostredníctvom videohovoru a to kedykoľvek, aj o polnoci, z pohodlia svojho domova. Túto možnosť využíva čoraz viac rodín s deťmi, vďaka rýchlemu prístupu k odbornej konzultácii s lekárom, vo chvíľach kedy sa zdravotné ťažkosti u dieťaťa prejavia.

Zdravie detí je pre rodičov snáď najdôležitejšou súčasťou spokojného rodinného života. Preto je dobré, že už aj na Slovensku existuje spojenie s lekárom, ktoré umožňuje začať s liečbou okamžite
a nečakať do začatia ordinačných hodín najbližšieho zdravotného strediska.

Slováci hľadajú alternatívy

Moderná alternatíva, ktorá už dnes šetrí čas aj peniaze pacientov je telemedicína. Tá funguje na princípe lekára na telefóne 24 hodín denne. Pacient tak nemusí kvôli konzultácii s lekárom cestovať do nemocníc a vzdialenejších zdravotných zariadení, a šetrí svoj čas aj peniaze.

Podľa internej lekárky MUDr. Janekovej, odbornej garantky služby Rodinný lekár, sa až 30% návštev lekára dá vyriešiť telefonicky. K takýmto úkonom patrí vypísanie výmenného lístka, ktorý služba Rodinný lekár zasiela pacientom na email, objednanie na vyšetrenie kedykoľvek a kdekoľvek na Slovensku, poradenstvo ohľadom medikamentov, liečby, diét.

S lekárom aj o polnoci

Služby telemedicíny Rodinný lekár Slováci doposiaľ využili viac ako 60 tis. krát. Vďaka takejto forme konzultácie cez telefón, alebo aj videohovor sa spojíte s lekárom kedykoľvek, čo môže najmä mamičkám s malými deťmi, starším ľudom, či chronicky chorým pacientom výrazne uľahčiť riešenie zdravotných ťažkostí.

Vďaka spojeniu moderných technológii s lekárskou starostlivosťou tak môže mať aj priemerne zarábajúci Slovák svoje zdravie pod kontrolou.

Jedinečná služba na Slovensku. Doktor stále s vami aj o polnoci.
3 (60%) 19 votes
Podobné články