Chlorella

Čo je chlorella? Je to zelená jednobunková riasa, ktorá patrí medzi najstaršie a najjednoduchšie formy života na planéte. Rastie v sladkej vode ale aj v slanej vode, je nenáročná na živiny a vytvára veľké množstvo biomasy. V porovnaní s inými rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu, ale aj rôzne vitamíny a to vitamíny skupín B, C a E, čo je naozaj bohatá zásoba, pričom medzi najdôležitejšie vitamíny v riase patrí B12, ktorý chýba najmä vegetariánom.

Aké má účinky?

Vzhľadom na to, že okrem veľkého množstva vitamínov obsahuje napríklad aj dôležité minerály ako vápnik, horčík, zinok, železo, draslík a jód, je jej využitie veľmi rôznorodé. Vďaka prítomnosti rastového faktoru CGF má chlorella omladzujúce, očisťujúce a posilňujúce účinky. Hoci mnohokrát je diskusia o priaznivých vplyvoch príliš široká, isté je, že užívanie a skúsenosti ukazujú mnoho pozitívnych vplyvov na organizmus. Tu je len niekoľko pozitívnych účinkov:

 • Posilňovanie imunity
 • Podpora lepšieho trávenia, čo môže mať pozitívny vplyv aj na chudnutie
 • Znižovanie cholesterolu, čo podporuje lepšiu prácu srdca a lepší stav kardiovaskulárneho systému
 • Úprava metabolizmu cukrov a udržiavanie hladiny cukrov v stabilnom pásme
 • Veľmi účinne detoxikuje organizmus od rôznych škodlivých látok, čo môže byť aj určitá forma podpory pre očistenie organizmov od cudzorodých organizmov
 • Čo sa týka témy chlorella a rakovina – viacero štúdií potvrdilo, že pomáha zlepšovať stav organizmu pri boji s rakovinovým bujnením
 • Zvýšenie pozitívnych účinkov je v prípade kombinácie chlorella a zelený jačmeň, takže sa odporúča užívať tieto doplnky súčasne

Chceli by ste vyskúšať kvalitnú chlorellu?

Využite časovo obmedzenú zľavu -5% s použitím kupónu „zel5“

Chcem kúpiť
Dnes už nakúpilo 19 ľudí

 • výrazne posilňuje imunitu
 • znižuje cholesterol
 • zlepšuje stav organizmu pri boji s rakovinovým bujnením
Heureka zelený život

Chlorella v tehotenstve

Pyrenoidosa chlorella, čo je oficiálny názov tejto riasy, je veľmi nápomocná aj v tehotenstve, ale užívanie počas tehotenstva záleží od toho, kedy ste s touto riasou začali. Pokiaľ ešte pred počatím a tehotenstvom, nie je nutné sa počas tehotenstva obmedzovať a môžete pokračovať v užívaní aj naďalej. Ak začína až po otehotnení, je lepšie znížiť obvyklú odporúčanú dávku zhruba na polovicu a začať pozvoľnejšie. Negatívne účinky na plod ale chlorella v tehotenstve v zásade nemá.

Veľký výber, ale cena by nemala byť jediné kritérium

Samozrejme, že najzdravšia je bio chlorella, lenže na to nie je potrebné konzumovať hneď samotné surové riasy. Existuje viacero výživových doplnkov, ktoré obsahujú túto účinnú riasu, napríklad Green Ways (GW), Walmark alebo Medicol. Cena produktov je rôzna, podľa toho, na akú lekáreň narazíte. Niektoré prípravky sa môžu chváliť tým, že sú extra bio, ale treba si pozrieť aj rôzne recenzie, hodnotenia, prípadne navštíviť nejaké odborné fórum a hneď zistíte, že nie každý predaj a kúpa sú výhodné. Väčšinou sa predáva chlorella ako tabletky, niekedy aj ako prášok.

Overené a kvalitné výživové doplnky ponúka aj Zelený život, kde je chlorella v ponuke vo viacerých formách.

 • Tablety obsahujú kmeň Chlorella vulgaris pestovaný najmodernejšou technológiou, tzv. heterotrofným spôsobom
 • Čistota a kvalita sú zaručené takže chlorella neobsahuje cudzie látky, mikroorganizmy alebo kontaminanty
 • Vysoká stráviteľnosť tabliet až 80%, keďže bunkové steny sú tenké a prirodzene sa narušia už počas sušenia
 • Tablety obsahujú len 100% čistú chlorellu a žiadne iné prídavné látky
 • Nízky obsah ťažkých kovov pre lepšiu stráviteľnosť

Kde kúpiť kvalitnú chlorellu?

Najlepšia ponuka pre imunitu

Top produkt

Chlorella 750 tabliet – 150g

Zelená sladkovodná riasa – náš staroveký pomocník

cena 24,00 €Kúpiť v eshope

Novinka

Zelený jačmeň s chlorellou – šumivé tablety 10 tabliet

Koncentrovaná sušená šťava zeleného jačmeňa + Chlorella vulgaris šumivé tablety s limetovou príchuťou

cena 3,80 €Kúpiť v eshope

Top produktVýhodny nákup

Detoxikačný balík Zelená dvojka – Benevit

Ideálna kombinácia Zeleného jačmeňa 100g a Chlorelly 750 tabliet.

cena 45,50 €Kúpiť v eshope

Top produktNovinka

Chlorella 150 tabliet – 30g

Zelená sladkovodná riasa – náš staroveký pomocník

cena 6,50 €Kúpiť v eshope

Ako sa Vám páčil článok?
Chlorella
4.2 (83.48%) 23 votes
Autor článku
Ivana Bujalková
Ivana Bujalková redaktorka

Momentálne som na materskej dovolenke. Aj preto som sa začala viacej zaujímať o zdravie a zlepšení imunity celej mojej rodiny :)

5 komentáre pre “Chlorella

chlorellu mam velmi rada, oblubeny a zaruceny sposob detoxu, dobra je tree3chlorella so zelenym cajom a kurkuminom, zo zaciatku je to boj ale vysledky su vzdy dobre

Každému vyhovuje a zaberie niečo iné. Z vlastnej skúsenosti, túto sezónu som užívala Chlorella & Spilurina. Je potrebné začať ozaj nízkou dávkou. Dva tri dni po jednej tablete. Potom jeden-dva dni po dve tablety. Na ďalšie
tri -štyri dni 4 ale rozdelené na 2 a 2 tablety. Na ďalšie tri dni 6 tabliet ale rozdelené po 3 x 2 tablety. 2 tablety doobeda a 4 s časovým odstupom v poobedňajších hodinách.
V nasledujúce dni sa zamerať na užívanie po 3 – 5 tabliet denne do využívania balenia. Ja som mala 120 + 30 gratis, teda 150.
Môžem povedať, že som cítila účinok. Bolo to citelné v prečistení črevnej flóry- nie hnačka. Takže si vyrátať a užívať to vyššie množstvo na dni, keď človek nie je v práci. Samozrejme zapiť vždy 3 dcl vody. Na raňajky odporúčam acidko s ovsenými vločkami. Na desiatu jablko aj dve, mango alebo iné ovocie. Obed, pozor nenapráskať sa ale slušne a s menšou porciou prílohy. Olovrant rôzna zelenina – šalát s jogurtom. Večera – jogurt so šípkovým lekvárom a ovocie kiwi ( 4 ks) . V priebehu dňa rôzne drobnosti napr. aj rôzne oriešky.

awojky. ja som zacala pouzivat chlorellu ale zatial ziadne badatelne vysledky, vie mi niekto napisat po akom case ste zacali pocitovat zmeny?

U mna po takom mesiaci. Ja som nie ze prestala byt uplne chora ale ovela rychlejsie som sa dostala z chorob. takze som spokojna. ale napriklad kamoske to nejako nepomaha takze to zalezi individualne. mozno by si mohla sa skusit pozriet aj na kolostrum o tom som tiez pozitivne veci precitala. tusim to maju aj na tejto stranke pisane

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*