Koenzým Q10

Koenzým Q10 je látka, ktorá sa vyskytuje aj v našom tele, ale len vo veľmi obmedzenom množstve a postupom času so starnutím jeho hladina klesá. V potrave sa vyskytuje prirodzene, najmä v bravčovom mäse, zelenine, vnútornostiach, sóji a iných potravinách. Používa sa aj v kozmetike, ale samozrejme prírodný je najlepší a vtedy sú jeho účinky aj najlepšie. Problém však nastáva, ak človek nemá dostatočne pestrú stravu na zdroje a najmä dostatočne bohatú na koenzým Q10.

Čo je to vlastne ten koenzým Q10?

Ide o významný antioxidant, ktorý pohlcuje voľné radikály a je katalyzátorom uvoľňovania energie dôležitej pre organizmus. Niekedy sa nazýva tento antioxidant aj vitamín koenzým Q10 a samozrejme ak ho neprijímate v klasickej prírodnej a prirodzenej forme, je potrebné ho nahradiť. To môže byť v tekutej forme alebo v tekutom stave ako tekutý koenzým Q10, ale populárne sú aj kapsule a tabletky, ktoré majú presne stanovené dávkovanie a takto kvalitný koenzým telo dobre spracuje.

Na čo pomáha a čo obsahuje?

Koenzým Q10 je látka rozpustná v tukoch. V prirodzenej forme sa vyskytuje v každej eukaryotickej bunke, vo všetkých membránach buniek a najväčšia koncentrácia je v mitochondriách, ktoré generujú energiu pre organizmus. Má veľmi dôležitú funkciu v rámci metabolizme a ak nastane v tele jeho zloženie a spolupôsobenie s mastnými kyselinami, veľmi dobre pôsobí pri znižovaní membránového potenciálu buniek. Spolu s peroxidom vodíka sa podieľa aj na regulácii génov.

Vďaka neutralizácii voľných radikálov kyslíka a znižovaní oxidačného stresu pomáha tento dôležitý antioxidant aj pri ľahšom zvládaní stresových situácii a človek má viac energie, takže svojim spôsobom koenzým aj lieči. Pokiaľ nemáte stravu bohatú na túto látku, prichádza v organizme naopak k zníženiu výkonnosti, väčšiemu stresu a podráždenosti najmä pri väčšej záťaži, tiež k zníženiu pracovnej aktivity a výkonnosti, ale aj k zníženiu schopnosti regenerovať počas odpočinku. A čo vedľajšie účinky? Nepreukázali sa žiadne vážne negatívne účinky pri vyšších hladinách.

Chceli by ste vyskúšať Koenzým Q10?

Využite časovo obmedzenú zľavu -5% s použitím kupónu „zel5“

Chcem kúpiť
Dnes už nakúpilo 9 ľudí

  • vysoká biologická dostupnosť
  • mäkké želatínové kapsule
  • vysoká hladina účinných látok
Heureka zelený život

Ako užívať koenzým Q10

V podstate sú možné dve formy užívania a to v tekutej forme alebo vo forme tabliet či kapsúl. Treba však rozlišovať nielen formu, ale najmä kvalitu výrobku, ktorý by mal ako doplnok slúžiť pre doplnenie tohto antioxidantu do organizmu. Nie každý koenzým Q10 je rovnako efektívny a tak rozhodujúca by nemala byť cena alebo cenová akcia, ale najmä skúsenosti so značkou. Na trhu sa vyskytujú rôzne typy a značky, ako napríklad Vesisorb, Walmark, Qmax, Revital alebo Uniquinol a to v baleniach od 50mg1 cez 60mg až po 100mg.

Overený koenzým Q10 značky Zelený život

Overené výživové doplnky Zelený život ponúkajú samozrejme aj kvalitný koenzým Q10 v rámci svojho sortimentu dôležitých výživových doplnkov. Vďaka obsahu vysoko biologicky využiteľného rastlinného oleja ide o jeden z najlepších produktov na trhu, ktorý sa dá kúpiť v dvoch druhoch balení ako koenzým Q10 30 kapsúl alebo cenovo výhodne balenie koenzým Q10 60 kapsúl. Navyše prebieha teraz aj akcia +10 alebo 12 kapsúl k baleniu zadarmo. A prečo zvoliť práve tieto doplnky?

  • Vysoká biologická dostupnosť keďže koenzým Q10 je doplnený o vitamín E a rozpustený v sójovom oleji
  • Príjemná forma na užívanie cez mäkké želatínové kapsule
  • Vďaka vysokej kvalite a hladiny účinných látok stačia denne 2 kapsuly, pričom dávkovanie je jedna kapsula dvakrát za deň, ktorá sa zapije dostatočným množstvom vody, najlepšie tekutiny
  • Podobne ako aj pri iných produktoch Zelený život, je možnosť kúpiť výhodnejšie väčšie balenie, kde je cena lepšia ako pri menšom a zároveň prebieha akcia vo forme kapsúl navyše zadarmo
Ako sa Vám páčil článok?
Koenzým Q10
4.3 (85%) 8 votes