Zelený jačmeň

Zelený jačmeň, nazvaný aj mladý jačmeň alebo mladý zelený jačmeň, je rastlina sýtozelenej farby. Mladý jačmeň ako taký vzniká vysušením čerstvo zlisovanej šťavy z mladých lístkov zeleného jačmeňa, pričom môže ísť o formu v prášku, ale v rámci sortimentu zdravých prírodných produktov možno nájsť aj tablety alebo čaj. Užívanie a účinky závisia od každej formy zvlášť, ale v princípe ide vždy o čisto prírodný zdroj živín v prirodzenom zložení a vo vysokej koncentrácii.

Mladý jačmeň a zelený jačmeň a ich účinky

Zelený jačmeň aj sušená šťava z mladého jačmeňa obsahuje vysokú hladinu bielkovín, minerálov a vláknin, taktiež cukry a chlorofyl, ktorý plní v organizme dezinfekčné účinky. Vitamíny aj minerály sú zas nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu a skúsenosti ukazujú, že pravidelné užívanie podporuje využívanie živín lepšie v takejto prirodzenej forme ako v syntetickej.

Oproti iným výživovým doplnkom tak ide o efektívnejšie dodanie živín, minerálov a iných látok do tela. Hoci zelený alebo mladý jačmeň nie je klasický liek, má podporné účinky pre rôzny typy problémov a ťažkostí. Môže pomôcť pri omladení a zlepšení stavu kože pri kožných chorobách, spomaľuje bunkové starnutie, vďaka obsahu železa je vhodný aj pre ľudí s chudokrvnosťou a anémiou z nedostatku železa, tlmí zrážanie krvných doštičiek a pomáha tak pri srdcovo-cievnych problémoch, prospieva aj diabetikom pri cukrovke, je účinný pri zápche a vďaka priaznivému vplyvu na trávenie aj pomáha pri nadváhe.

Chceli by ste vyskúšať zelený jačmeň?

Využite časovo obmedzenú zľavu -5% s použitím kupónu „zel5“

Chcem kúpiť
Dnes už nakúpilo 40 ľudí

  • vysoká koncentrácia dôležitých minerálov, vitamínov
  • vstrebateľnosť je mnohonásobne vyššia
  • bez chemických látok, pesticídov a umelých hnojív
Heureka zelený život

Kedy áno a kedy nie?

Samozrejme netreba túto rastlinu preceňovať. Na druhú stranu, pri správnom dávkovaní sa nevyskytujú obvykle žiadne významné nežiaduce účinky pre zelený jačmeň. Stačí sa pozrieť na niektoré internetové fórum, kde prebieha diskusia o kladoch a záporoch a recenzie ukazujú, že mladý jačmeň aj zelený jačmeň sú pre organizmus prospešné. Niektoré produkty obsahujúce zelený jačmeň nie sú určené pre ženy v tehotenstve a dojčiace matky, takže sa treba informovať individuálne pri každom produkte.

Ako začať užívať zelený jačmeň a mladý jačmeň

Užívanie by malo byť postupné a nie nárazové, pričom kombinácia užívania chlorelly a zeleného jačmeňa ešte znásobuje účinok oboch prípravkov. Vzhľadom na jednoduchosť užívania je najlepšie si objednať tablety alebo inú formu koncentrovanej sušenej šťavy z lístkov a riadiť sa informáciami a inštrukciami. Na úvod je najlepšie počkať, kým si organizmus zvykne najprv na zelený jačmeň a potom je možné pridať aj chlorellu. Toto obdobie trvá zhruba prvé dva týždne.

Kde kúpiť kvalitný zelený jačmeň?

Výhoda kvalitného zeleného jačmeňa

  • Vďaka kvalitnému zloženiu je vysoká koncentrácia dôležitých minerálov, vitamínov a iných látok v neporušenej kvalite a v prírodnom zložení
  • Šetrný spôsob sušenia a technológia prípravy zaručuje, že či už prášok alebo tablety si zabezpečujú všetku výživnú hodnotu lisovanej šťavy
  • Ide o organicky pestované produkty bez chemických látok, pesticídov a umelých hnojív
  • Vstrebateľnosť je vyššia ako v prípade iných konkurenčných prípravkov zo sušenej a zomletej rastliny, čiže užívanie týchto doplnkov je pre organizmus efektívnejšie
Ako sa Vám páčil článok?
Zelený jačmeň, mladý jačmeň
2.7 (53.33%) 21 votes